Każdy kantor internetowy najczęściej posiada te same kursy walut, ale mogą one w jednym kantorze być wyższe, a w drugim niższe. Dobrze jest w dzisiejszych czasach znaleźć kantor internetowy, który nie będzie pobierał opłaty za założenie konta ani dokonywanie transakcji. Podobna sytuacja jest na platformach walutowych, gdzie użytkownicy wymieniają się pieniędzmi między sobą.

Czas i koszty wymiany waluty przez internet

kursy w kantorach internetowychBardzo ważnym czynnikiem, pod względem którego wybierany jest kantor internetowy, jest czas, w jakim będzie dokonywana wymiana walut. Dobrze jest nawiązać współpracę z kantorem internetowym, który posiada bank, w którym prowadzimy rachunek. Będziemy mogli wtedy liczyć na szybką wymianę pieniędzy, a dodatkowo nie będziemy musieli płacić za żadne prowizje. Kursy w kantorach internetowych zmieniają się co 15 sekund. Są one aktualizowane zgodnie z rynkiem Forex. Przy wyborze kantoru internetowego bardzo ważne są również bezpieczeństwo oraz wiarygodność. Dlatego przed pierwszą wymianą powinniśmy dobrze sprawdzić, z jakich systemów bezpieczeństwa korzysta dany kantor internetowy oraz czy spełnia procedury wymagane przez generalnego inspektora informacji finansowej. Kantory internetowe muszą również spełnić procedury wymagane przez generalnego inspektora ochrony danych osobowych. Dobrze jest również sprawdzić, kto jest właścicielem kantoru i tego możemy dokonać w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Przed rejestracją w kantorze internetowym możemy również sprawdzić opinie byłych klientów, którzy już korzystali z takiego rozwiązania i poświadczają i że jest to dobre rozwiązanie. W niektórych przypadkach mogą nam pomóc również opinie, które zostały umieszczone w social media. Tam najczęściej użytkownicy wystawiają referencje prosto ze swoich prywatnych kont.