Czyszczenie i opróżnianie szamba betonowego

WebDeveloper

Czyszczenie i opróżnianie szamba betonowego

Mieszkańcy obiektów jednorodzinnych lub budynków użytkowych, w których nie występuje dostęp do sieci kanalizacyjnej, muszą liczyć się z odprowadzaniem nieczystości w inny sposób. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy zainstalowanie bezodpływowego zbiornika na nieczystości, które popularnie nazywamy szambem betonowym.

Dlaczego należy regularnie opróżniać szamba?

solidne szamba betonowe - warszawaSzamba betonowe są zbiornikami fermentacyjnymi, w których gromadzą się odpady płynne, a także stałe pochodzące z naszego domu lub z budynku użyteczności publicznej. Każde szambo musimy regularnie opróżniać i przy opróżnianiu powinniśmy otrzymać odpowiednie dokumenty od firmy, która zajmuje się odbiorem nieczystości. Zawartość zbiornika na nieczystości, który jest nieregularnie opróżniany, może być dla człowieka szkodliwa, a nawet stanowić zagrożenie dla całego środowiska. W zbiornikach na szambo znajdują się odpady biologiczne oraz chemiczne, które przechodzą różne procesy i mogą stanowić także trujące gazy. Dlatego przede wszystkim powinniśmy przy budowie domu jednorodzinnego od razu zdecydować się na to, aby kupić solidne szamba betonowe – Warszawa jest miejscowością, w której znajdziemy wielu producentów szamb betonowych, ale także tych wykonanych z tworzywa sztucznego. Opróżnianie szamba nigdy nie powinniśmy wykonywać na własną rękę, ponieważ unoszące się opary mogą stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet doprowadzić do zatrucia i utraty przytomności.

Opróżnianiem nieczystości z szamba betonowego powinna zajmować się specjalistyczna firma, która posiada odpowiednie zezwolenia, a także samochody do przewożenia takich nieczystości. Jeżeli nie będziemy regularnie czyścić szamba, to na dnie mogą zbierać się bardzo gęste osady, które po kilku latach mogą bardzo szybko zacząć niszczyć szambo od środka.