Dbanie o jakość wody w basenie za pomocą chloru

WebDeveloper

Dbanie o jakość wody w basenie za pomocą chloru

Przydomowe baseny ogrodowe, a także te wykopane w ziemi stacjonarne zazwyczaj są zalane wodą przez cały okres letni. Wymiana wody w największych z nich jest po prostu nieopłacalna, jednak, gdyby pozostawić taki zbiornik samym sobie przez długi okres czasu, to taka woda szybko nie nadawałaby się do użytku.

Zastosowanie tabletek chlorowych do poprawy jakości wody

tabletki chlorowe do basenuGłówną przyczyną pogarszającej się jakości wody w basenie są bakterie, które licznie występują w każdym miejscu w przyrodzie. Po pewnym czasie w stojącej wodzie wytworzy się taki zasób mikroorganizmów, że woda zacznie brzydko pachnieć i przybierać nienaturalne odcienie. Aby temu zapobiec trzeba z bakteriami walczyć. Dobrym sposobem są tabletki chlorowe do basenu, które aplikuje się bezpośrednio do wody. Jak wielu z nas uczyło się w szkole chlor jest substancją która zabija mikroorganizmy i nie inaczej będzie w naszym przypadku jeśli zaaplikujemy je do basenu. Pewna dawka chloru w wodzie uniemożliwi rozwój mikroorganizmów i zapewni nam jej czystość i jakość. Trzeba jednak uważać z jej aplikacją, gdyż chlor jest szkodliwy dla wszystkich organizmów, także dla nas. Oczywiście w małej ilości nie zrobi nam krzywdy, dlatego trzeba ściśle przestrzegać zalecanych dawek tego środka aplikowanego do wody basenowej. Chlor posiada charakterystyczny zapach, który na pewno każdy często czuł kąpiąc się na basenach miejskich, gdyż tam również ten środek jest używany, żeby woda nie była nosicielem wirusów i bakterii.

Tabletki chlorowe można także podawać przez specjalny aplikator, który wyręczy nas w odmierzaniu dawki i sprawi, że zapomnimy o ich dozowaniu. Można go ustawić w taki sposób, że będzie aplikował dawki tabletek o określonych porach i czasie, tak, że nie będziemy musieli się tym już więcej przejmować.