Gdy decydujemy się na wybór biura rachunkowego, to powinniśmy dokładnie sprawdzić, w jakiej dziedzinie księgowi się specjalizują. Na rynku możemy znaleźć biura księgowe, które oferują pomoc tylko i wyłącznie firmom usługowym lub produkcyjnym albo współpracują tylko z klientami prowadzącymi firmę transportową lub farmaceutyczną.

Bardzo ważna organizacja biura rachunkowego

Usługi rachunkoweZanim zdecydujemy się na podpisanie rocznej lub dwuletniej umowy z biurem rachunkowym, to na początek powinniśmy dokładnie sprawdzić, jak wygląda organizacja takiego biura. Jeszcze przed podjęciem współpracy powinniśmy dokładnie zorientować się, w jakich godzinach będziemy mogli korzystać z pomocy naszego księgowego. Ustalmy również z biurem świadczącym usługi rachunkowe, w jaki sposób mają być dostarczone dokumenty. Niektóre firmy rachunkowe decydują się na to, aby przesłać dokumenty wyłącznie drogą tradycyjną za pomocą poczty lub osobiście albo kurierem, ale także biura księgowe w dzisiejszych czasach oferują możliwości wysyłania wszystkich dokumentów drogą elektroniczną, dzięki czemu oszczędzamy mnóstwo czasu, a także pieniędzy na dojazdy. Możemy również ustalić z naszym księgowym czy będzie on nas informował o odpowiedniej datach, w których mamy dokonać opłaty za podatki, a także za naszych pracowników. Dobrze jest również ustalić konkretne terminy, w których będziemy przesyłać dokumenty do rozliczenia. Warto także zapytać co się stanie, gdy nie dostarczymy dokumentów w terminie.

Biuro rachunkowe powinna również świadczyć usługi związane z ochroną danych osobowych tak, aby nasze dane oraz dokumentacja firmowa nie dostała nigdy udostępniona niepowołanym osobom. Na koniec powinniśmy również zwrócić uwagę na cenę, aby nie przepłacać, ale nie korzystać z tych najtańszych usług, które mogą być bardzo kiepskiej jakości.