Wszyscy rodzice decydujący się na jazdę samochodem ze swoim dzieckiem powinni zadbać o jego bezpieczeństwo podczas podróży. Chodzi tu oczywiście o fotelik samochodowy, który powinien być dopasowany do wagi dziecka. Dzięki temu podczas jazdy będziemy mogli się na niej skupić a nie na tym, że naszemu dziecku grozi jakieś niebezpieczeństwo bo nie ma fotelika.

Na co zwracać uwagę przy wyborze fotelika?

foteliki samochodowe sparcoObecnie na rynku dostępnych są setki różnych modeli fotelików samochodowych dla dzieci. Jak więc spośród nich wszystkich wybrać ten najbardziej odpowiedni? To proste. Wystarczy wiedzieć jaka jest aktualna waga naszego dziecka oraz jaki mamy model samochodu. Tak, model samochodu, ponieważ nie każdy fotelik będzie do niego pasował. Jeśli nie jesteśmy pewni czy dokonujemy właściwego wyboru zawsze możemy poprosić o pomoc sprzedawcę, szczególnie w tych sklepach, które zajmują się sprzedażą fotelików. W takim sklepie możemy również poprosić sprzedawcę, aby pomógł nam prawidłowo zamontować fotelik w naszym samochodzie lub porównać kilka modeli jakie pasują do naszego auta i spośród nich wybrać najlepszy. Moja koleżanka ostatnio kupowała fotelik dla swojego dziecka. Z racji tej, że jej mąż niestety nie mógł z nią pojechać do sklepu to poprosiła mnie, abym jej towarzyszyła. Wybrałyśmy się do jednego ze sklepów i poprosiłyśmy sprzedawcę o pomoc. Ten polecił nam foteliki samochodowe sparco, które spełnią oczekiwania nasze a także dziecka, ponieważ są bardzo wygodne. Dodatkowo pomógł nam z zamontowaniem go w jej samochodzie.

Wybór odpowiedniego fotelika ma ogromne znaczenie podczas podróży bo może się okazać, że dzięki niemu nasze dziecko przeżyło. Dlatego pamiętajmy, aby wybierać foteliki samochodowe z głową a nie na szybko bo już jest potrzebny a później kupi się lepszy bo później może się okazać za późno.