Funkcje izolacji stropodachu

WebDeveloper

Funkcje izolacji stropodachu

Dach to bardzo ważny element konstrukcji całego budynku. Do jego funkcji należy przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej ochrony przed wodą dla ścian obiektu budowlanego. W ostatnim czasie do łask wróciły dachy płaskie, które wymagają odpowiedniego zaizolowania, by pochodząca z opadów woda nie zalegała na jego powierzchni.

Jak wykonuje się izolację stropodachu?

profesjonalne izolacje stropodachuNowoczesne budownictwo i minimalizm form sprawiły, że obecnie do łask wróciło wykonywanie tak zwanych stropodachów, które kilkadziesiąt lat temu wykonywało się na tak zwanych „piętrówkach”. Kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni wymaga odpowiedniego ocieplenia oraz zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi, przede wszystkim w postaci opadów atmosferycznych. Aby wykonywać profesjonalne izolacje stropodachu, konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka istotnych kwestii. Najważniejsze jest zachowanie spadku w taki sposób, aby umożliwić odpływ spadającej wodzie. Do tego celu stosuje się specjalne spusty, których zdaniem jest odbieranie wody, spadającej na powierzchnię dachu. Odpowiednie odprowadzenie zebranej wody poza budynek to również niezwykle istotna kwestia, mająca wpływ na poprawność wykonania całej konstrukcji. Niezbędne jest też solidnego oraz szczelnego połączenia ocieplenia dachu i ściany, aby nie wszeptywały żadne szczeliny, przez które mogłoby uciekać ciepło.

Minimalistyczne formy nowoczesnych budynków sprawiły, że coraz częściej wykonuje się dachy płaskie. Aby spełniały one swoją rolę we właściwy sposób, konieczna jest ich odpowiednia izolacja i zabezpieczenie przed wodą pochodzącą z opadów. Istotne jest również ocieplenie, dzięki któremu system ogrzewania domu będzie bardziej wydajny oraz skuteczny, a co za tym idzie mniej kosztowny.