Leczenie kontuzji kolana

WebDeveloper

Leczenie kontuzji kolana

Chociaż w piłkę nożną gram od najmłodszych lat to miałem do tej pory bardzo duże szczęście, jeśli chodzi o unikanie poważniejszych kontuzji. Chociaż zdarzyło mi się w czasach młodości kilka razy skręcić staw skokowy, to nie wyobrażałem sobie podobnego uszkodzenia stawu kolanowego, którego na szczęście nigdy nie uszkodziłem. Niestety, w zeszłym miesiącu się to zmieniło.

Zalety ortez na kolana

orteza kolana opoleKiedy tamtego dnia szedłem jak co tydzień na umówioną godziną na pobliskie boisko nie myślałem, że gra skończy się dla mnie przed czasem. Niestety, już po dwudziestu minutach wykonałem niefortunny nagły skręt i poczułem silny ból w kolanie. Koledzy odwieźli mnie do pobliskiego szpitala gdzie zostałem przebadany przez lekarza który stwierdził, że konieczna będzie orteza kolana Opole, w którym mieszkam na co dzień jest jednak na tyle dużym miastem, że jeszcze tego samego dnia żona zawiozła mnie do jednego z tutejszych sklepów ortopedycznych, gdzie mogłem sobie wybrać najbardziej interesujący mnie model ortezy. Co ważne, mogłem liczyć na dużą refundację jej kosztu, więc żeby jak najszybciej wrócić do zdrowia kupiłem jeden z droższych modeli, który polecił mi pracownik sklepu. Orteza dobrze stabilizowała moje kolano, dzięki czemu mogłem jako tak zacząć się poruszać samodzielnie. Odciążenie stawu i wiązadeł w kolanie miało jednak pozwolić przede wszystkim na jak najszybszą rekonwalescencję, która pozwoliłaby mi wrócić na boisko jeszcze w tym sezonie.

Urazy stawu kolanowego są jednymi z najczęstszych kontuzji kończyn dolnych, jakich doznają Polacy. Nowoczesne ortezy dostępne w licznych sklepach ortopedycznych pozwalają jednak na szybszy powrót do zdrowia i przede wszystkim na skrócenie okresu późniejszej rehabilitacji, ponieważ w odróżnieniu od gipsu nie tylko stabilizują staw, ale też pozwalają na utrzymanie jego ruchliwości.