Leczenie zapalenia atopowego

WebDeveloper

Leczenie zapalenia atopowego

 

Zapalenie atopowe skóry jest zaliczane do chorób cywilizacyjnych. Jest to choroba, która przechodzi poprzez geny z jednej osoby na drugą. Zazwyczaj pojawia się ona u ludzi, którzy mają bardzo słaby układ odpornościowy. Jest to również skłonność do reagowania w dość nietypowy sposób na alergeny występujące w środowisku.

Maści stosowane w leczeniu atopii

maść do skóry atopowejZapalenie atopowe skóry to choroba dermatologiczna, która dotyka coraz więcej osób. Objawami jest suchość skóry, zaczerwienienia, czy też skłonność do zakażeń bakteriami. Skóra w danym miejscu bardzo swędzi. Osoby, których dotknęła choroba muszą regularnie stosować maść do skóry atopowej. Czasami zmiany pojawiające się na skórze obejmuje jedynie mały jej fragment, ale niestety czasami obejmują całą powierzchnię skóry. Najczęściej pojawiają się one w zgięciu łokciowym, czy też kolanowym. Atopowe zapalenie skóry czasami jest trudne aby go rozpoznać. Dlatego jak zobaczymy jakiekolwiek zmiany na skórze powinniśmy udać się do dermatologa. Terapia atopowa polega głównie na smarowaniu dość grubo maścią ran. Należy smarować skórę z dwa-trzy razy dziennie. Jednak należy pamiętać, że najważniejsze jest stosowanie maści rano i wieczorem. Maść zapobiega swędzeniu, łagodzi ból. Oprócz maści należy pamiętać, że podczas choroby, jaką jest zapalenie atopowe skóry należy ubierać odpowiednie ubrania. Odzież taka powinna być uszyta z bawełny i powinna sprawiać, że skóra oddycha przez cały czas.

Maści można kupić w aptekach. Ogólnie mówiąc jest to jeden z najprostszych i najczęściej stosowanych preparatów do walki z atopowym zapaleniem skóry. Ważne jest, aby podczas całego leczenia przestrzegać zaleceń lekarza i skrupulatnie stosować się do nich. Jeśli ktoś ma cera atopową to powinien cały czas stosować odpowiednie kosmetyki.