W pierwszej kolejności zdecydowanej większości osób panele kojarzą się z materiałem, który służy do wykończenia podłóg. Oczywiście, skojarzenie to jest jak najbardziej trafne. Producenci paneli podłogowych już jakiś czas temu postanowili jednak wykorzystać znane już rozwiązanie do stworzenia nowego, które będzie cechowało się podobnymi właściwościami, ale innym zastosowaniem.

Ścienne panele PCV

lekkie panele pcv voxW taki sposób powstały panele, które stosowane są jako dekoracja ścian. Panele te wykonywane są najczęściej z PCV, dzięki czemu charakteryzują się odpowiednią lekkością, a jednocześnie są wystarczająco elastyczne, by możliwe było ich zamontowanie w pionie. Jedną z firm, która w swoim asortymencie proponuje panele ścienne, jest firma VOX. Lekkie panele PCV VOX charakteryzują się różnorodną stylistką. Dzięki temu, kiedy chcemy w szybki sposób odświeżyć wnętrze, np. naszego pokoju, zawsze znajdziemy produkty, które pod względem estetyki będą odpowiadały naszym potrzebom. Panele, które produkowane są przez VOX, wykonywane są w taki sposób, by cechowały się odpowiednią wytrzymałością. Dzięki temu ich montaż jest nie tylko łatwy, ale również w pełni bezpieczny. Nie musimy obawiać się, że panele ulegną połamaniu podczas ich mocowania. Cecha ta sprawia, że montażu paneli możemy dokonać samodzielnie, bez konieczności zaangażowania do tego celu osoby, która specjalizuje się w zadaniach tego typu.

Panele firmy VOX znajdziemy bez problemu w sklepach stacjonarnych, które proponują nam materiały wykończeniowe, ale również ich sprzedażą zajmują się sklepy internetowe. Ta różnorodność sprawia, że możemy zakupić je za pośrednictwem metody, która będzie dla nas wygodniejsza i dogodniejsza ze względu na nasze przyzwyczajenia i czas, jakim dysponujemy.