Wystrój okien jest ciągle niedoceniany. Aranżując wnętrza dobieramy kolory ścian, meble oraz dodatki w postaci poduszek czy narzut. Jednak nie zdajemy sobie sprawy jak ważne są firany, zasłony oraz rolety, które umieszczamy w oknach. Najwygodniejszą formą ozdoby okien są właśnie rolety.

Zalety nowoczesnych rolet dzień noc

rolety dzień noc bydgoszczRolety mogą przyjmować najróżniejsze formy. Należą do nich rolety wolnowiszące oraz w kasecie, mini rolety, rzymskie, bambusowe, a także dzień noc. Te ostatnie są bardzo popularne ze względu na swoją wielofunkcyjność. Posiadają poziome pasy, które są na przemian zaciemniające i prześwitujące. Pozwala to na regulację stopnia zaciemnienia w naszym pokoju. Jak w przypadku pozostałych rolety dzień noc bydgoszcz montowane są na kilka sposobów. Najbardziej popularnym jest montaż bezinwazyjny, za pomocą haczyków nakładanych na ramę okna. Jednak najlepiej sprawdza się on w przypadku mini rolet. Standardowym mocowaniem jest przywiercanie plastikowych elementów do ram lub ściany okna, a nawet do sufitu. Jeśli nie chcemy, aby na rolecie zbierał się kurz najlepiej kupić model umieszczony w kasecie. Główną zaletą rolety dzień noc jest możliwość wpuszczenia do pomieszczenia światła bez konieczności całkowitego odsłaniania szyb. Oprócz funkcyjności jest to dodatkowy element dekoracyjny. Okna z taką roletą nie potrzebują dodatkowych ozdób w postaci firanek. Są one bardzo dobrze widoczne zarówno od środka jak i na zewnątrz.

Decydując się na dekorację okien, należy wziąć pod uwagę wielkość szyb oraz styl, w którym zaaranżowane jest nasze pomieszczenie. Rolety dzień noc posiadają różnorodną kolorystykę od bieli, przez pastele, po intensywne brązy i czerwienie. Jeśli rolety mają być zainstalowane w sypialni, najlepiej jest wybrać spokojne jasne barwy.