Telefony komórkowe wymieniamy średnio co dwa lata. Mniej więcej tyle trwają umowy u operatorów. Przy przedłużaniu umowy na kolejny okres dostajemy nowy telefon za symboliczną złotówkę. Przez kilka lat tych telefonów może się nam trochę nazbierać. Nieużywane telefony opłaci się sprzedać, ponieważ cieszą się one dużym zainteresowaniem.

Firmy zarabiają na skupie telefonów

skup telefonów w RadomiuWiele firm działających w branży GSM zajmuje się również skupowaniem telefonów. Jest to bardzo dochodowa branża, ponieważ obrót używanymi telefonami stale rośnie. Jest na nie popyt i to nie mniejszy niż na nowe telefony. Firmy, które się tym zajmują zarabiają bardzo duże pieniądze. Niemalże każdy skup telefonów w Radomiu oferuje za używane aparaty bardzo rynkowe stawki. A to sprawia, że cieszą się z takiej transakcji wszyscy. Jeśli ktoś ma nieużywane telefony i chce się ich pozbyć to najłatwiej jest udać się z nimi właśnie do skupu. Sprzedaż w takim punkcie jest od ręki, więc sprzedający od razu dostaje pieniądze. Nie trzeba czekać aż ktoś będzie chciał od nas kupić stary telefon, bo w skupie sprzedamy go od ręki. No a po co trzymać w domu stare urządzenia, skoro co dwa lata wymienia się telefon na nowy. Tym bardziej, że teraz mamy do dyspozycji smartfony, które szybciej się starzeją. Za kilka lat już nie będą miały żadnej wartości, ponieważ co chwilę pojawiają się nowsze i bardziej zaawansowane technologicznie modele.

Kiedy tylko dostajemy od operatora nowy telefon sprzedajmy stary, póki jest jeszcze wart jakieś sensowne pieniądze. Telefony, których się już nie używa, można sprzedać w punktach GSM prowadzących skup telefonów. Za telefon można dostać całkiem dobre pieniądze, o ile sprzeda się go po około dwóch latach od jego nowości. Potem już z każdym miesiącem taki nieużywany telefon traci na wartości.