Odbojnice w formie słupków

WebDeveloper

Odbojnice w formie słupków

Jeżeli decydujemy się na zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń w magazynie, czy na parkingu, to musimy się zastanowić z jakiego materiału powinny one być wykonane. Popularne odbojnice są wykonywane z kilku rodzajów materiałów.

Zastosowanie odbojnic słupowych

odbojnice słupoweZabezpieczenia przed zniszczeniami stosują nie tylko zakłady produkcyjne, magazyny, czy sklepy wielkopowierzchniowe. Możemy je spotkać także na parkingach, albo na prywatnych posesjach. Odbojnice słupowe są jednym z najpopularniejszych modeli. Są wykonane z grubościennej rury stalowej, przez co są odporne na uderzenia i odkształcenia. Kolor nadawany im jest farbą proszkową w żółtym odcieniu, a czarne pasy są naklejane z odblaskowego materiału. Słup posiada stalową podstawę, która służy do przytwierdzenia odbojnicy do podłoża specjalnymi kotwami. Ich głównym celem jest odgrodzenie ciągów pieszych, wygrodzenie konkretnego obszaru, czy zabezpieczenie ścian przed zderzeniem z pojazdem. Na parkingach strzeżonych często możemy spotkać takie odbojnice. Są one montowane na linii brzegowej parkingu, lub w miejscu bramy wjazdowej i mogą być automatycznie chowane i wyciągane. W sprzedaży dostępne są różne grubości odbojnic, które będą miały nieco inne przeznaczenie. Mogą one służyć także do ochrony sprzętu elektronicznego znajdującego się na hali produkcyjnej. Montuje się je do podłoża za pomocą kotew, lub możemy wybrać modele, które należy wbetonować do podłogi. Ogólnie mają one bardzo szerokie zastosowanie i możemy je spotkać w wielu miejscach.

Ceny odbojnic są bardzo zróżnicowane i zależą od ich rodzaju, materiału z jakiego są wykonane. Możemy je kupić na sztuki, lub w komplecie. Zawsze są w kolorze żółtym z czarnymi, poprzecznymi pasami, bo takie są dobrze widoczne z każdej odległości.