Domowe odkurzacze w wersji klasycznej mają to do siebie, że sporo zanieczyszczeń wydostaje się w trakcie odkurzania na zewnątrz. W domach jednorodzinnych można zastosować rozwiązanie, które zapewni zdrowe odkurzanie. Wystarczy zamówić instalację odkurzacza centralnego. Można być wówczas pewnym, że odkurzane pomieszczenie będzie wolne od zanieczyszczeń.

Centralne odkurzanie uwzględnij przy budowie domu

odkurzacz centralnyZainstalowanie centralnego odkurzania to rada dla tych, którzy są na etapie planowania bądź budowania domu. Jest to najlepszy moment na wybór tej metody sprzątania domu. Wówczas można jeszcze dowolnie ingerować w grubość ścian i rodzaj ich wykończenia. Jednostkę ssącą odkurzacza montuje się co prawda w dowolnym pomieszczeniu, ale rury i węże trzeba schować w ścianach. Muszą one być doprowadzone do wszystkich pomieszczeń, dzięki czemu jeden odkurzacz centralny na cały dom wystarczy w zupełności. W finalnym kształcie w każdym pomieszczeniu powinno być gniazdo do podłączenia węża wraz z odpowiednią końcówką. Wąż odkurzający jest identyczny jak w przypadku normalnego odkurzacza. Zaleta tego systemu jest to, że wciągane zanieczyszczenia przelatują przez rury bezpośrednio do odkurzacza. Natomiast z odkurzacza nie wydostaje się do pomieszczeń powietrze z odkurzacza. jest czysto, zdrowo i co najważniejsze skutecznie. Bo centralne odkurzacze mają naprawdę dużą moc ssąca. I nie trzeba przenosić urządzenia z pomieszczenia do pomieszczenia. Wystarczy jedynie podpiąć wąż do gniazda w pokoju, który chcemy odkurzyć.

Odkurzacz centralny pozwala na sprzątanie bez unoszących się w powietrzu roztoczy wylatujących z normalnych odkurzaczy. Szczelny system rur ssących pozwala odkurzać bez obaw o zanieczyszczenie powietrza. Odkurzacza nie trzeba przenosić, bo wystarczy jedynie podłączyć wąż do gniazda w pomieszczeniu. Takie rozwiązanie ma same plusy.