Uwielbiam mojego męża i jestem szczęśliwa z nim od wielu lat, ale ostatnio mieliśmy dość trudną sytuację. Na etapie budowy domu ja upierałam się, że chcę dwa tarasy, na przeciwległych końcach domu, mąż widział jeden, upierając się, że drugi nie był brany pod uwagę w kosztorysie. Jeśli chcę go mieć, muszę z czegoś zrezygnować.

Mazowieckie: Cennik kostki brukowej i usług brukarskich

kostka brukowa według cennika w mazowieckimWiedziałam, że ma rację, bo często mi się zdarzało, że wyskakiwałam z czymś nieplanowanym. Obiecaliśmy sobie, że nie dołożymy do budowy ani grosza więcej. Zastanawiałam się, na czym mogę zaoszczędzić, by bilans wyszedł na zero. Przyjrzałam się kostce brukowej i szacowanej ilości jakiej potrzebujemy. To była pierwsza rzecz, o której pomyślałam – porównać ceny usług brukarskich i samej kostki. Jeśli znajdę coś tańszego – potrzebowaliśmy jej ogromnej ilości – wtedy osiągnę cel. Wpisałam w googlach kostka brukowa według cennika w mazowieckim. Oczywiście znalazłam informacje, że wszystko zależy od wielkości kostki i wzoru, ale my już taki mieliśmy ustalony. Musiałam znaleźć kostkę z projektu, tylko tańszą. Spędziłam przy komputerze trzy bite godziny i znalazłam! Musiałam jeszcze poszukać opinii o firmie, bo nie chciałam znaleźć czegoś tańszego za wszelką cenę, a tańszego, ale równie dobrego. Wiedziałam, że mąż mi kibicuje po cichu, bo nie lubił się ze mną kłócić. Chętnie poszedł by mi na rękę z tym tarasem, ale przynajmniej na razie, czekał na wyniki moich poszukiwań. Następnego dnia zadzwoniłam do firmy, która układała kostkę i „pogadałam” trochę o cenie usługi.

Ponieważ roboty zlecaliśmy dużo, udało mi się ustalić bardzo korzystną cenę od metra. Dodatkowo zaoszczędziłam również przy zakupie kostki i poleciałam do męża pochwalić się wynikami. Widziałam, że odetchnął z ulgą. Cieszył się, że mi się udało i że będziemy mieć dwa tarasy. Upiekłam dwie pieczenie na jednym ogniu!