Podsłuchy elementem walki gospodarczej

WebDeveloper

Podsłuchy elementem walki gospodarczej

Na pewnym poziomie współczesny biznes potrzebuje wsparcia w postaci outsourcingu niektórych usług. Bronienia tajemnicy firmowej, swojego know-how jest elementem batalii na rynku biznesowym. Celem tej batalii jest utrzymanie dominacji. Dlatego też, w sytuacjach wielu spotkań potrzebne są niestandardowe procedury bezpieczeństwa.

Wykrywanie podsłuchów w praktyce

wykrywanie podsłuchów KatowiceOglądałem ostatnio pewien serial telewizyjny. Przedstawiał on dużą firmę, korporację medialną w Stanach Zjednoczonych. Właściciel firmy, przed spotkaniem Rady Nadzorczej zadecydował o użyciu sprzętu do wykrywania podsłuchów. Na twarzach aktorów nie rysowało się zdziwienie. Po przeprowadzeniu procedury rozpoczęło się właściwe spotkanie. Obraz ten, chociaż to duża produkcja telewizyjna, pokazuje że tego typu przypadki nie są czymś nieznanym w świecie dużego biznesu. W dzisiejszym świecie biznesu bycie o jeden krok przed przeciwnikami jest sprawą najważniejszą. Żyjemy w epoce informacji, gdzie za informację, która może być nawet elementem know-how w jakimś biznesie, poważni przedsiębiorcy wykładają wielkie pieniądze. Podsłuchy są elementem walki o dominacje na rynku biznesowym, stąd rodzący się w Polsce pomysł biznesu w oparciu o wykrywanie podsłuchów Katowice stały się niedawno areną zgoła innych wydarzeń niż w przytoczonym powyżej obrazie z serialu. Tam, na posiedzeniu Zarządu firmy wykryto podsłuch. Okazało się, że jeden z członków zarządu współpracował z potencjalnym kupcem spółki, a do jego działań należało dostarczanie relacji z obrad zarządu.

Tematyka walki gospodarczej jest zawiła i nie zawsze ogranicza się jedynie do walki na polu konkurencji wolnorynkowej opartej na zasadach dostępności i jakości dostarczanych usług. Podsłuchy stały się elementem rywalizacji, czy to na późniejszym polu marketingu, czy też na polu posiadania samej wiedzy.