Jak każda kobieta lubiłam mieć ładnie w mieszkaniu i dbałam o odpowiednie wyposażenie. Wszystko musiało idealnie pasować. Salon był miejscem, w którym przyjmowałam gości i to miejsce musiało być idealne. Duży nacisk kładłam na elegancję w salonie.

Eleganckie firany uszyte przez doświadczoną krawcową 

eleganckie firankiZaprosiłam do siebie na weekend swoją siostrę, z którą miałam rzadki kontakt. Uznałam, że to spotkanie jest konieczne i pierwsza wyszłam z propozycją. Siostra zgodziła się mnie odwiedzić i musiałam przygotować salon do tego spotkania. Uznałam, że warto zainwestować w eleganckie firanki na okna i rozpoczęłam poszukiwania czegoś właściwego. Byłam w wielu sklepach, ale nie znalazłam nic, co by mnie zachwyciło. Znalazłam za to firankę do obszycia a wzór był dokładnie taki, jakiego szukałam. Znałam świetną i doświadczoną krawcową, która nie raz szyła dla mnie firany i postanowiłam zlecić je uszycie firanek. Skierowałam się do jej pracowni krawieckiej. Była jeszcze na miejscu mimo później pory co mnie ucieszyło, gdyż zależało mi na czasie. Krawcowa oczywiście przyjęła zlecenie i obiecała do piątku oddać mi gotowe firanki. Ufałam tej krawcowej i byłam spokojna, ponieważ wiedziałam, że zgodnie z obietnicą do piątku się wyrobi. Po firanki poszłam do niej w piątek z samego rana jak szłam na zakupy. Musiałam sprzątnąć całe mieszkanie przed wizytą siostry i zależało mi na czasie. Firanki już były gotowe. Wyglądały cudownie i zaraz po powrocie do domu zawiesiłam je na oknach.

Wizyta siostry była udana. Dużo rozmawiałyśmy i obiecałyśmy sobie popracować nad poprawą relacji. Mimo, iż mieszkałyśmy od siebie daleko to zadeklarowałyśmy częstszy kontakt. To było potrzebne zarówno jej jak i mi. To była przecież jedna z ważniejszych dla mnie osób.