Potrzebowałem taniego komputera stacjonarnego

WebDeveloper

Potrzebowałem taniego komputera stacjonarnego

Czas idzie cały czas do przodu, a z nim postęp cywilizacyjny i wszechobecne komputery. Nie jest to łatwy czas dla osób starszych, którym coraz trudniej nadążyć za ich dziećmi nie mówiąc już o wnukach, którzy w internecie czują się jak ryba w wodzie. Moja babcia jest właśnie na takim etapie, a z racji tego, że wyjechałem do dużego miasta chciałem mieć z nią jakiś kontakt.

Poszukiwania komputera stacjonarnego dla babci

komputer stacjonarny cenaPomyślałem, że możliwość wideo-rozmowy przez jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych będzie świetnym rozwiązaniem. Prostota obsługi jest na tyle intuicyjna, że moja babcia sobie z tym poradzi, dała sobie radę z telefonem to i da radę z komputerem. Wiadomo, do takich celów nie potrzeba komputera za kilka tysięcy złotych. Zwłaszcza, że trzeba dokupić jeszcze klawiaturę, myszkę, monitor, kamerkę i głośniki. Nie chciałem jednak bawić się w kupowanie używanego komputera, bo w razie jakiś problemów babcia na pewno by sobie z nimi nie poradziła. W wyszukiwarce wpisałem frazę – komputer stacjonarny cena. Wyskoczyło mi wiele ofert, tak jak się spodziewałem rozpiętość ofert była ogromna. Wybrałem sortowanie od najtańszych. Po znalezieniu komputera w dobrej cenie, który pozwoli bez problemów na nasze rozmowy zdecydowałem się go zamówić. Przy okazji z tego samego sklepu dobrałem monitor oraz resztę potrzebnych akcesoriów aby zminimalizować koszty wysyłki.

Babcia była bardzo zadowolona z prezentu. Początkowo bała się, że nie poradzi sobie z obsługą, ale już po kilkunastu minutach nauki i oswajania się z systemem zaczęła sobie całkiem nieźle radzić. Przeprowadziliśmy nawet rozmowę testową. Wszystko działało jak należy. Już nie mogę się doczekać kiedy usiądę do swojego komputera i będę mógł wieczorem porozmawiać z babcią.