Każdy remont przeprowadzaliśmy rodzinnie, wspólnie decydując jak będzie wyglądało nasze mieszkanie po wszystkim. Po raz pierwszy od dwudziestu lat jednak nie mogliśmy dojść do ładu – ja chciałem to zrobić w nowoczesnym stylu, podczas gdy żona nalegała na styl tradycyjny.

Zaprojektowanie wnętrza łączącego wszystkie oczekiwania

projektowanie wnętrz WarszawaSpisaliśmy po prostu kto czego oczekuje i próbowaliśmy na wszelkie sposoby zorganizować wnętrze tak, byśmy i ja, i żona, byli zadowoleni. Niestety wszystko wskazywało na to, że jest to niemożliwe – moje oczekiwania wykluczały jej oczekiwania, jej wizja kompletnie burzyła moje wyobrażenia. Nie wiedzieliśmy co dalej robić – uznaliśmy, że być może czas już najwyższy by zadzwonić po kogoś, kto zna się na tym lepiej od nas. Wiedzieliśmy, że gdy potrzebne będzie projektowanie wnętrz Warszawa z pewnością pełna będzie specjalistów z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście nie oczekiwaliśmy cudów – spodziewaliśmy się, że poleci nam byśmy poszukali kompromisów i odpuścili sobie wszystko to, co budziło między nami konflikty. Projektant wnętrz przyszedł jednak z zupełnie innym nastawieniem. Wysłuchał zarówno mnie, jak i mojej żony i powiedział, byśmy dali mu kilka dni. Gdy wrócił, pokazał nam rozrysowane plany i komputerowo wygenerowane obrazy tego, jak według niego powinno wyglądać wnętrze, które nas obu zadowoli. Nie mogliśmy wyjść z podziwu – zostały zachowane zarówno moje, jak i jej oczekiwania, a przy okazji wszystko wyglądało idealnie. Nie sądziliśmy, że takie połączenie jest w ogóle możliwe.

Zapłaciliśmy cenę, jaką na początku z nim ustaliliśmy. Zasłużył na każdą złotówkę, jaką na niego wydaliśmy. Był prawdziwym specjalistą – nie wiem, czy ktokolwiek inny potrafiłby tak dobrze to wszystko ze sobą połączyć, by każdy był zadowolony.