Samochody terenowe to świetna baza do stworzenia pojazdu, w którym można przejechać całą Europę, nie martwiąc się o nocleg i miejsce do gotowania. Jeżeli masz w planach przerobić w ten sposób samochód nie zapomnij o zbiornikach, w których będziesz mógł przewozić wodę do picia.

Zbiorniki na wodę w turystycznych samochodach terenowych

zbiorniki wody pitnej z atestemWystarczy zamontować w odpowiednim miejscu i nie musimy martwić się o ilość wody do picia. Do stworzenia samochodu, który będzie nadawał się do dalekich podróży (tak samo jak wozy kempingowe) trzeba wielu elementów. Dobrym pomysłem są zbiorniki wody pitnej z atestem unijnym, które można zamontować w samochodzie. A gdzie to zrobić? Bardzo polecam termosy (trzymające zimno), które można umieścić w siedzeniach samochodu. Jest tam wiele miejsca, a zazwyczaj i tak nie wykorzystuje się tej przestrzeni. Trzeba jednak pamiętać, że w razie kontroli przez służbę celną lub straż graniczną należy bezwzględnie informować ich o tym, aby uniknąć bezpodstawnych oskarżeń i zarzutów. Na szczęście w krajach Unii Europejskiej kontrole są coraz rzadsze, a granice można przekraczać bez zbędnych kontroli – wystarczy sam dowód osobisty. Dodatkowy atest jest ważny, szczególnie po to, by w krajach UE potwierdzić, że zbiornik jest całkowicie legalny i nie służy nam do żadnych niepożądanych działań. Jest to tylko jeden z patentów, by przystosować swój pojazd do dalekich podróży.

Można znaleźć ich o wiele więcej, a także samemu wymyślić wiele rozwiązań, które pomogą nam w podróżowaniu. Najważniejsze jest by oszczędzać miejsce, ponieważ musimy zabrać ze sobą wiele różnych rzeczy, od materacy, po ubrania i sprzęt do gotowania. Chyba, że wymyślisz kolejny świetny patent na te rzeczy, pamiętaj tylko podzieleniu się nim z innymi turystami.