Skuteczne leczenie lęków hipnozą

WebDeveloper

Skuteczne leczenie lęków hipnozą

 

W dzisiejszym świecie, słowo lęk pojawia się coraz częściej w kontekście lekkich schorzeń psychosomatycznych. Każdy z nas doświadcza chwilowych, krótkotrwałych lęków, które pod wpływem niekorzystnych sytuacji losowych, mogą przerodzić się w obawy i długotrwałe, paraliżujące stany lękowe. Nie każdy chce korzystać z długiej i kosztownej psychoterapii, dlatego coraz popularniejsza staje się hipnoza.

Hipnoza jako niekonwencjonalny sposób leczenia lęku

leczenie lęków hipnoząDoświadczony terapeuta, potrafi za pomocą niekonwencjonalnej, lecz niezwykle skutecznej metody, wprowadzić pacjenta w stan krótkotrwałej nieświadomości. Hipnoza przypomina zapadniecie w sen, lekką, przyjemną drzemkę, która pozwala zrelaksować się naszemu umysłowi. Właśnie w takim stanie leczenie lęków hipnozą jest najskuteczniejsze. Nasz umysł nic nie pamięta a w tym czasie terapeuta dociera do źródeł naszych obaw i strachów, które tkwią w najbardziej odległych zakamarkach naszego umysłu. Hipnoza kojarzy nam się z magicznymi sztuczkami i filmami. Nic bardziej mylnego. To metoda stosowana od dziesięcioleci, która w prosty i szybki sposób jest w stanie pomóc pacjentowi w uporaniu się z niechcianymi myślami, obawami i strachem. Często lęk nie ma racjonalnego podłoża i narasta w nas jako mechanizm obronny. Lęk przed lataniem, jazdą autem albo agorafobia. Te wszystkie leki można szybko i skutecznie wyleczyć, zwracając się po pomoc do specjalisty, który od lat z powodzeniem stosuje w swej praktyce lekarskiej, metodę hipnozy.

Nie bójmy się zwrócić  po pomoc do specjalisty – terapeuty. Lęki o różnym podłożu potrafią skutecznie obniżyć komfort naszego życia. By przywrócić pełnię szczęścia i dobre samopoczucie cierpiącemu pacjentowi, hipnoza wydaje się być właściwą i szybką metodą terapeutyczną.