Usuwanie zanieczyszczeń powietrza przez kominy

WebDeveloper

Usuwanie zanieczyszczeń powietrza przez kominy

Chlewnia to budynek, w którym hoduje się świnie. Jak w każdym budynku inwentarskim i w tym dochodzi do zbierania się różnych zanieczyszczeń w powietrzu. Na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście kurz, który powstaje bardzo szybko, a pyły są zawieszone w całym pomieszczeniu.

Dodatkowe wyposażenie kominów wentylacyjnych

tanie kominy wentylacyjne do chlewniKurz pochodzi głównie z zadawanej paszy – zwłaszcza jeśli jest to ziarno lub śruta. Oprócz tego w powietrzu znajdują się też gazy pochodzące z przemiany materii zwierząt – z moczu i odchodów. Nie można dopuścić do tego, by zwierzęta oddychały takim powietrzem, dlatego niezwykle ważna jest wentylacja pomieszczeń. Należy wybrać nie tylko odpowiedni rodzaj wentylacji, ale też komina wentylacyjnego, który jest bezpośrednio z nią połączony. Takie tanie kominy wentylacyjne do chlewni zapewniają ciągły dopływ świeżego powietrza. Zanieczyszczone powietrze wydostaje się na zewnątrz budynku, a nowe jest wprowadzane do wnętrza. Dzięki temu zwierzęta cały czas oddychają czystym powietrzem. Instalowanie kanałów wentylacyjnych na dachu jest bardzo proste i wcale nie trzeba tutaj stosować żadnego dodatkowego sprzętu. Płyty dachowe produkowane są w kilku odmianach, co zapewnia pełną szczelność budynku i jeszcze lepszą wentylację. W kominach wentylacyjnych dla chlewni znajdują się również osłony przeciwdeszczowe. Do elementów dodatkowych należą np. samoczynnie działające jednokierunkowe zawory klapowe. Do tego dochodzą jeszcze sterowane przepustnice czy też rury przedłużające.

W kominach znaleźć można diafragmy i pierścienie wlotowe. A to wszystko po to, by zwiększyć sprawność wentylacji w budynku gospodarskim. Zwiększa się również wszechstronność zastosowania. Całość wykonana jest z tworzyw sztucznych odpornych na działanie promieni słonecznych czy wysokich i niskich temperatur.