Wydajność nowoczesnych źródeł światła

WebDeveloper

Wydajność nowoczesnych źródeł światła

Oświetlenie pomieszczeń wpływa zarówno na bezpieczeństwo jak i również komfort osób przebywających w danej przestrzeni. Dotyczy to obiektów prywatnych jak i również budynków użyteczności publicznej. Właśnie dlatego tak ważnym aspektem jest zastosowanie odpowiednich źródeł światła, które zapewnią wymagane natężenie światła na przestrzeni roboczej.

Nowoczesne żarówki bazują na diodach

wydajna żarówka led e 40Wszelkie wytyczne co do konkretnych wartości znaleźć można między innymi w przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy. Wartości te mogą różnić się między sobą w zależności od przeznaczenia budynku a także wykonywanych w nim procesów. Znacznie wyższe wartości natężenia światła potrzebne są bowiem do wykonywania prac precyzyjnych. Dobrym źródłem światła jest wydajna żarówka led e 40, która posiada wiele parametrów technicznych pozwalających na jej powszechne zastosowanie. Przede wszystkim posiada gwint, który pozwala na jej bezpośredni montaż w punktach świetlnych istniejących już obiekcie. Czynność wymiany na nową żarówkę polega jedynie na wykręceniu starej i wkręceniu nowej. LED-owe źródła światła charakteryzują się przede wszystkim dużą niezawodnością a także oszczędnością energii elektrycznej. Posiadają one dużą trwałość godzinową oraz dobry współczynnik oddawania barw, który przekracza przeważnie 80. Warto dodać, że podczas wyboru źródła światła szczególną uwagę należy zwrócić na jego temperaturę barwową.

W przypadku tradycyjnych żarówek temperatura barwowa przeważnie wynosiła około 2700 czy 3000K. W przypadku LED-owych odpowiedników na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które generują światło o różnej barwie. Zakupić można chociażby rozwiązania z zakresu 4000 czy 4500K. Właśnie dlatego przed zakupem należy określić najważniejsze parametry poszukiwanej żarówki. Mianowicie jest to jej moc, strumień generowanego światła czy właśnie temperatura barwowa.