Zaawansowany rozwój technologiczny w różnych branżach powoduje zwiększenie działalności m.in. w dziale pakowania. W zależności od potrzeb, przedsiębiorstwa wykorzystują różne materiały do pakowania i zabezpieczenia rozmaitych ładunków.

Zalety folii stretch

produkcja folii stretchOczekiwania klientów skłaniają firmy do poszukiwania najlepszych rozwiązań na każdym etapie produkcji i sprzedaży. Folia stretch jest uniwersalna w zastosowaniu. Sprawdza się w zakładach przetwórczych i produkcyjnych jako sposób ochrony, szczególnie przy ładunkach o dużych gabarytach. Łatwość użycia folii stretch umożliwia pracownikom sprawne pakowanie dużej ilości detali. Zabezpieczanie folią nie wymaga zastosowania jakichkolwiek narzędzi, jednak w przypadku dużych ilości pakowanych elementów można użyć owijarki. Niektóre zakłady produkcyjne dysponują też specjalnymi liniami do owijania. Folia stretch wykonana jest z polietylenu o niskiej gęstości. Produkcja folii stretch odbywa się za pomocą dwóch metod. Metoda rozdmuchu pozwala na wytworzenie folii dobrej jakościowo – trwałej i odpornej na zniszczenie. Metoda wylewu maszynowego natomiast, jest bardziej wydajna i mniej czasochłonna. Można wyodrębnić kilka rodzajów folii, które różnią się rozmiarem, grubością i stopniem rozciągliwości. Folia ręczna nadaje się do samodzielnego pakowania elementów, maszynowa wykorzystywana jest w owijarkach automatycznych. Tzw. folia Jumbo z reguły przeznaczona jest do przetwarzania na folię ręczną i maszynową. Grubość folii ręcznej mieści się w zakresie 8-12 mikronów, folii maszynowej natomiast 8-30 mikronów.

Łatwość użycia i niska cena zachęcają do zastosowania folii stretch w wielu dziedzinach. Folia tego typu zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi i zamoczeniem. Wykorzystanie folii w magazynowaniu i transportowania znacznie usprawnia wszystkie procesy.