Przedpokój jest miejscem przeznaczonym na kurtki, płaszcze, w którym są specjalne szafy na odzież i komody na buty. Szafy możemy zamienić na wieszaki na ubrania, ale zazwyczaj służą one naszym gościom, bo swoje rzeczy chowamy w niewidoczne miejsca. Nasze dzieci również chcą mieć swoje wieszaki, bo już w przedszkolu są uczone, że każde dziecko ma swoją szafeczkę i wieszak na odzież wierzchnią.

Jaki wieszak na ubrania kupić dziecku?

wieszak ludzik na ubrania dla dzieciOd momentu kiedy dzieci uczą się samodzielności i zaczynają rozumieć znaczenie własności, wszystko czego używają chcą mieć na wyłączność. Prawie codziennie słyszymy od dziecka – moje buty, moja książeczka, moja łyżeczka czy mój obiad, więc dlaczego nie miałoby mieć też swojego wieszaczka. Skoro w przedszkolu po przyjściu do placówki odwiesza swoją odzież na specjalnie wydzielonej przestrzeni to taką samą może mieć u siebie w domu. Rodzice mają swoje wieszaki umieszczone na wysokości około półtora metra, a dzieci mogą mieć je w tym samym miejscu ale na wysokości dopasowanej do ich wzrostu. Wieszak ludzik na ubrania dla dzieci na pewno sprawi mu wiele radości i wywoła poczucie dumy, że ono też ma specjalne miejsce na swoją kurteczkę. Wieszaki dla dzieci są dostępne w wielu kolorach i kształtach oraz rozmiarach, tak aby maluchy mogły swobodnie wybrać ten, który się im najbardziej podoba. Taki wieszaczek na ubrania można także zamieścić u dziecka w pokoju, bo ułatwi to szybkie porządkowanie rzeczy, które się nie mieszczą w szafie. Poza pokojem i przedpokojem, wieszaki są potrzebne także w łazience na ręczniki, bo przecież każdy ma swój powieszony na oddzielnym haczyku. Wieszak ludzik z pewnością doskonale się wkomponuje w wystrój łazienki.

Warto dawać dziecku swobodę wyboru i decydowania o tym co i gdzie może układać. Śmieszne, małe ludziki jako wieszaki na odzież lub ręczniki doskonale się sprawdzą dla dzieci w wieku od czterech do nawet jedenastu lat. Szeroka gama kolorystyczna z pewnością zadowoli każdego, małego odkrywcę świata.