Powłoki wykonywane w lakierniach proszkowych okazują się być bardzo trwałe. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykonanie takich powłok, wybierając do tego najlepsze farby proszkowe dostępne na polskim rynku. Jeśli chodzi o odporność termiczną powłoki wykonanej z farby proszkowej, to wynosi ona aż 100 stopni Celsjusza.

Różne rodzaje farb proszkowych

lakiernia proszkowa - opoleOprócz tego powłoki te mają wręcz idealne własności mechaniczne. Są też odporne na działanie niekorzystnych czynników chemicznych. Dlatego przedmioty, które są pokryte takimi powłokami, psują się znacznie rzadziej. Farby proszkowe mają też to do siebie, że ich zastosowanie jest naprawdę wszechstronne. Dzięki tym farbom można uzyskiwać powłoki o różnych stopniach połysku. Gama struktur i faktur również jest bardzo szeroka. Taka lakiernia proszkowa – opole z pewnością stanie na wysokości zadania i wykona na najlepszą powłokę na konkretnym przedmiocie. Farby występują też w pełnej kolorystyce RAL, więc jest w czym wybierać. Na pewno trzeba też wspomnieć o tym, że farby używane w lakierniach proszkowych są jak najbardziej bezpieczne dla ludzi i środowiska. Są nawet farby proszkowe, które posiadają atesty, dzięki którym mogą mieć kontakt z wodą pitną czy żywnością. W czasie malowania nie korzysta się z żadnych szkodliwych rozpuszczalników. Kolejną zaletą jest to, że taką farbę nanosi się jednokrotnie. Jedną warstwę farby proszkowej można porównać aż do trzech warstw farby rozpuszczalnikowej.

W czasie utwardzania farby proszkowej nie dochodzi do uwalniania żadnych szkodliwych związków chemicznych do atmosfery. Warto wspomnieć też o tym, jakie są rodzaje farb proszkowych. Na pewno są to farby epoksydowe, epoksydowo-poliestrowe, poliestrowe, strukturalne. Wymienić można także farby antybombel i niskotemperaturowe.