Rodzinny piknik jest czymś, co praktykujemy od kilku lat, jak tylko zrobi się ciepło i wiosennie. Zazwyczaj wybieramy się na wycieczkę na łono natury i w zależności od warunków albo siadamy na kocu na trawie, albo szukamy drewniane ławy ze stołem, których w lasach jest sporo. Na wycieczki jeździmy zazwyczaj rowerami i zabieramy ze sobą najróżniejsze jedzenie.

Jednorazowe opakowania na piknik

naczynia jednorazowe na posiłkiDo rodzinnych, jednodniowych wypadów na łono natury zainspirowała nas znajoma rodzina. Od kilku lat zabieramy więc dzieci na jednodniowe wycieczki rowerowe, których zwieńczeniem jest lunch na świeżym powietrzu. Zabieramy więc ze sobą mnóstwo jedzenia. Do tej pory próbowaliśmy różnych sposobów na jego przewożenie- siatki, folia aluminiowa, jakieś pudełka. Ostatecznie jednak najlepiej sprawdziły się naczynia jednorazowe na posiłki, które doskonale nadają się do przewożenia kanapek, jaki i ciast, sałatek i co tam dusza sobie zażyczy. Naczynia takie pełnią dwojaką rolę, bo z jednej strony dzięki przykrywkom pozwalają jedzenie przewozić, a z drugiej strony można z nich normalnie jeść, dzięki czemu nie trzeba na piknik zabierać za dużo naczyń.Takie pojemniki wykonane są z plastiku lub specjalnej, usztywnionej piani. Ostatnio zakupiliśmy też kilka sztuk papierowych naczyń, ale jednak przypadły nam bardziej do gustu te plastikowe. Po pikniku wszystkie naczynia wyrzucamy do pobliskiego kosza, więc droga powrotna do domu zabiera nam mniej energii, bo pozbywamy się dużej części balastu.

Piknik na łonie natury, będący zwieńczeniem rodzinnej wycieczki rowerowej jest naprawdę fajnym przeżyciem. Jak chodzi o przewożenie jedzenia, to bardzo dobrze sprawdzają się w takim przypadku jednorazowe naczynia z pokrywkami. Można je kupić w każdym markecie.